21 Mart 2022 Pazartesi

 

20 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz. 

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır. Yeşilköy kilisesinde ise, saat 18.00'de olacaktır. Tüm cemaatimizi bu kutsal törene davet ediyoruz. 

 

25 Mart önümüzdeki Cuma günü Meryemana Müjde Bayramıdır. Seyidi bayram olması nedeniyle gününde kutlanacak ve yalnız perhiz tutulacaktır. Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde kutsal ayin sabah saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde saat 08.00'de dua, kutsal ayin canlı olarak 08.45'te naklen yayınlanıp, 10.00'da bitecektir. 

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

 

Sayın Cemaatimiz; 

Ruhani kurul ve yönetim kurulumuzun ortak toplantısında kilise salonları ile ilgili yeni bir karar alınmıştır. Kilise salonlarımız sadece ayinden sonra kiliseden çıkan cemaatimize açık tutulmaktadır. Salgın devam ettiği için salonlarımız bir sonraki duyuruya kadar daha önce olduğu gibi 15-40, seneyi devriyeler, rahmet lokmaları ve buna benzer etkinliklere kapalı kalmaya devam edecektir. Salgının bir an önce son bulması için kilise ve salonlarda maske, sosyal mesafe ve diğer gerekli önlemlere azami titizlik göstermeli ve dualarımızı eksik etmemeliyiz. Herkese sağlıklı günler dileriz. 

Ruhani Kurul ve Yönetim Kurulu 

 

 

25 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.  

 

27 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.    

Metropolitlik Sekreterliği  

 

Merhum Bülent Bitlisli'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhume Naime Karagöz'ün seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                         

Merhum Sait Bakistanlı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  


 

Diğer Duyurular >>>