14 Şubat 2022 Pazartesi

 

13 ŞUBAT DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

14 Şubat Pazartesi günü (yarın) Ninova Orucu başlıyor. Oruç üç gündür. Çarşamba günü Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası ayin yapılacaktır. Ayrıca ayinden sonra akşam da perhiz bozulmayacaktır. Oruç boyunca Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde sabah saat 07.30'da, öğle saat 11.00'de ve akşam saat 17.00'de dua yapılacaktır. Kadıköy kilisesinde ise, sadece öğle duası yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde saat 08.00'de dua, kutsal ayin canlı olarak saat 08.45'te naklen yayınlanıp ve saat 10.00'da bitecektir.     

 

Muhterem cemaatimiz, kıddassız kalmamak için, korona virüsü riski de devam ettiğinden dolayı, önümüzdeki Çarşamba günü sadece üç günlük oruç tutanlara kıddas verilecektir. Kıddas almak isteyen cemaat mensuplarımızın, daha önceleri duyurduğumuz gibi, her kilisede yirmi kişiyi geçmeyecek şekilde, hafta içi ve Pazar günlerinde yapılan ayinlerde alabilir. Rab Allah inayetiyle tümümüzü hastalıklardan korusun.     

 

17 Şubat önümüzdeki Perşembe günü Mor Severiyos günüdür. Önümüzdeki Pazar günü anılacaktır.  


 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

16 Şubat önümüzdeki Çarşamba günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapacaklardır. 

 

20 Şubat önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

Metropolitlik Sekreterliği 

 

 

Merhum Celil Demirci'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                   

 

Merhume Fevziye Şammas Bizrı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir. 

 

Merhum Abut Yıldırmaz'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Taksim Ermeni Katolik Kilisesinde yapılacaktır.  

 

Merhum Coşkun ve Semire Bitlisli'nin oğlu Levent ve Cüneyt'in kardeşi Bülent Bitlisli vefat etmiştir. Merhumun cenaze töreni Pazartesi günü (yarın) saat 15.00'te yapılacaktır. 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Dikkat! Alttaki Duyuru Bir Basamak Aşağı İnerek Okunacaktır. 

 

Saygıdeğer Metropolitimizin başkanlığında 26-27 Şubat tarihleri arası gençler için bir gezi düzenlenmiştir. Müracaat Gençlik Kolu başkanlarına yapılabilir.  

Gençlik Kolları  


 

Diğer Duyurular >>>