24 Ocak 2022 Pazartesi

 

23 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Sayın Cemaatimiz;   

Pandemi Korona virüsü nedeniyle, bu iki senedir sayılı imanlılara kıddas verilmektedir. Kilise kurallarımıza göre imanlı, en az senede bir kıddas alması gerekmektedir. Bayram kıddası, Pazar ya da hafta arası verilen kıddasla aynıdır. Önemli olan imanlının günahlarından tövbe etmesi, kahinin önünde itirafını yaptıktan sonra saygılı bir şekilde, o kıddası almasıdır.    

 

Muhterem cemaatimiz, kıddassız kalmamak için, korona virüsü riski de devam ettiğinden dolayı, ayrıca sizin ve ruhanilerimizin sağlığını düşünerek, her Pazar tüm kiliselerimizde kıddas verilmektedir. Ancak, her kilisede kıddas alacakların sayısı yirmi kişiyi geçmemelidir. Arzu eden Çarşamba ve Cuma günleri yapılan ayinlerde de kıddas alabilir. Rab Allah inayetiyle tümümüzü hastalıklardan korusun.    


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

28 Ocak önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.  

 

30 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

Metropolitlik Sekreterliği 

Merhume Şefika Orundaş'ın seneyi devriyesi ve kızı merhume Meryem Orundaş'ın 15 ve 40'ı bugün saat 11.00'de Voskeperan Ermeni Katolik Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhume mıksiye Zekiye Islanmaz'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Rahibemiz Meryem Acar'ın annesi mıksiye Hazme Acar'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.   

 

Diyarbakırlı merhume Zekiye Arslanlar'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Diğer Duyurular >>>