17 Ocak 2022 Pazartesi

 

16 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

 

Sayın Cemaatimiz;   

Pandemi Korona virüsü nedeniyle, bu iki senedir sayılı imanlılara kıddas verilmektedir. Kilise kurallarımıza göre imanlı, en az senede bir kıddas alması gerekmektedir. Bayram kıddası, Pazar ya da hafta arası verilen kıddasla aynıdır. Önemli olan imanlının günahlarından tövbe etmesi, kahinin önünde itirafını yaptıktan sonra saygılı bir şekilde, o kıddası almasıdır.    

 

Muhterem cemaatimiz, kıddassız kalmamak için, korona virüsü riski de devam ettiğinden dolayı, ayrıca sizin ve ruhanilerimizin sağlığını düşünerek, her Pazar tüm kiliselerimizde kıddas verilmektedir. Ancak, her kilisede kıddas alacakların sayısı yirmi kişiyi geçmemelidir. Arzu eden Çarşamba ve Cuma günleri yapılan ayinlerde de kıddas alabilir. Rab Allah inayetiyle tümümüzü hastalıklardan korusun.    

 

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

23 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

Metropolitlik Sekreterliği 

 

 

Merhum Zeki Koçhisarlılar'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Midyatlı merhum Abdulmesih Soysal'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Dayrayto Meryem Acar'ın annesi mıksiye Hazme Acar vefat etmiştir. Merhumenin cenaze töreni önümüzdeki Çarşamba günü saat 15.00'te yapılacaktır. 

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Diğer Duyurular >>>