27 Aralık 2021 Pazartesi

 

26 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

27 Aralık önümüzdeki Pazartesi günü (yarın) Beytlehem Çocuklarının anma günüdür. Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.   

 

31 Aralık önümüzdeki Cuma günü Yılbaşı arifesi olması nedeniyle Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy Kiliselerinde akşam duası saat 17.00'de yapılacaktır.

 

1 Ocak önümüzdeki Cumartesi günü Yılbaşı, Mor Baseliyos ve Mor Grigoriyos günüdür. Ayin, Samatya, Bakırköy ve Kadıköy kiliselerinde 10.00 – 12.00 saatleri arasında, Yeşilköy kilisesinde saat 11.30 – 13.00 arası icra edilecektir. Tarlabaşı Meryemana kilisemizde ise saat 10.00'da dua, kutsal ayin canlı olarak saat 10.45'te naklen yayınlanıp ve saat 12.00'de bitecektir.

 

Kutsal kilisemizin kuralları gereğince, Doğuş Bayramından Vaftiz Bayramına kadar, yani 25 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar bayram günleri olması nedeniyle Çarşamba ve Cuma perhizi tutulmamaktadır.

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

2 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir. 

 

Metropolitlik Sekreterliği

 

 

Merhume Janet Dilmener'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>