13 Aralık 2021 Pazartesi

 

12 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U  

15 Aralık önümüzdeki Çarşamba günü Doğuş Bayramı perhizi başlıyor. Perhiz on gündür. Rab Allah perhizinizi kabul etsin, sağlık içinde Doğuş Bayramı'na kavuştursun. 

 

Sayın Cemaatimiz;  

Pandemi Korona virüsü nedeniyle, bu iki senedir sayılı imanlılara kıddas verilmektedir. Kilise kurallarımıza göre imanlı, en az senede bir kıddas alması gerekmektedir. Bayram kıddası, Pazar ya da hafta arası verilen kıddasla aynıdır. Önemli olan imanlının günahlarından tövbe etmesi, kahinin önünde itirafını yaptıktan sonra saygılı bir şekilde, o kıddası almasıdır.   

 

Muhterem cemaatimiz, kıddassız kalmamak için, korona virüsü riski de devam ettiğinden dolayı, ayrıca sizin ve ruhanilerimizin sağlığını düşünerek, her Pazar tüm kiliselerimizde kıddas verilmektedir. Ancak, her kilisede kıddas alacakların sayısı yirmi kişiyi geçmemelidir. Arzu eden Çarşamba ve Cuma günleri yapılan ayinlerde de kıddas alabilir. Bu şartlarda bayramda toplu halde kıddas verilmeyecektir. Bu uygulama, bayramdan sonra da devam edecektir. Rab Allah inayetiyle tümümüzü hastalıklardan korusun.   


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

17 Aralık önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır. 

 

19 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Sayın Cemaatimiz,  

Metropolitliğimizin Hizmet Yönetmeliği gereği, Kadıköy ve Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kiliselerinde kilise vekilliği için yeni görevlendirme yapılmıştır. Buna göre Kadıköy kilisesinde kilise vekilliğine Sayın Fehmi Gençoğlu, Tarlabaşı kilisesi vekilliğine de Sayın Süleyman Usanmaz getirilmişlerdir. Daha önce Kadıköy Kilisesi vekilliğini başarı ile yürütmüş olan Sayın Vahit Saklanmaz ile Tarlabaşı Kilisesi Vekilliğini yine başarıyla yürütmüş olan Sayın İshak Yıldırım'a teşekkür eder, sağlık, huzur ve başarı dolu bir yaşam dileriz.  

 

Abraşiye Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf ÇETİN  

ve Vakıf Yönetim Kurulu  

 

Iraklı Severiyos İshak Mette Amerika'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Çarşamba günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.     

Merhume Sara Yetgin'in seneyi devriyesi önümüzdeki Cuma günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhum Murat Cılız'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir. 

 

Abdullah, Şeyda, Erol Gül'ün anneleri, Suphi ve İshak Gül'ün kızkardeşleri merhume Süreyya Gül'ün seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                                                                            

Merhume Merin Girgin'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>