22 Kasım 2021 Pazartesi

 

21 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bilindiği gibi pandemi sürecinde olmamız nedeniyle, medreselerdeki derslerimizi geçen sene yüz yüze yapamadık. Ancak sayın melfono Zeki Demir tarafından derslerimizi, ses kaydı olarak kayıtlı telefonlarınıza haftalık olarak whatsapp üzerinden gönderilmişti. Bu sene resmi okulların da açılması nedeniyle, sosyal mesafe, maske ve diğer gerekli tüm önlemleri alarak, geçen haftadan itibaren tüm kiliselerdeki medreselerimizde eğitime başlanmıştır. Dersler, havalandırması müsait olan kilise salonlarında yapılacaktır. 7 yaş ve üzeri çocuk ve gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız. Önemle duyurulur.  

 

Sevgili Gençlerimiz, 

25 Kasım Perşembe günü saat 21.00 – 23.00 arası Kadıköy kilisesinin içinde ve 26 Kasım Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası Bakırköy kilisesinin içinde, Almanya'da ikamet eden cemaatimizin gençlerinden Ştutgart Üniversitesi Süryani Teoloji Bölümü Kürsü Başkanı ve Öğretim Üyesi sayın Doç. Dr. Jozef Önder “Yaşamın Anlamı Nedir?” konulu sunumu siz gençler için verecektir. Bu önemli toplantılara katılmanızı önemle bekliyoruz, duyurulur.   


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

28 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Kiliselerimizden uzak kalmış çocuklarımızı, uzun bir aradan sonra Pazar Okullarında görmek bizi mutlu edecektir. 28 Kasım, Pazar günü Pazar Okulları yeni dönem eğitimlerine başlayacaklardır. 6-12 yaşında tüm çocuklarımızı bekliyoruz. 


Pazar Okulları Komitesi 


Merhume Fehime Koç'un 15 ve 40'ı önümüzdeki Cuma günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.     

 

Yakup Yan'ın eşi Merhume Verjin Yan'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhume mıksiye Ayhan Gemlikli'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhum Circis Göz'ün 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>