15 Kasım 2021 Pazartesi

 

14 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bilindiği gibi pandemi sürecinde olmamız nedeniyle, medreselerdeki derslerimizi geçen sene yüz yüze yapamadık. Ancak sayın melfono Zeki Demir tarafından derslerimizi, ses kaydı olarak kayıtlı telefonlarınıza haftalık olarak whatsapp üzerinden gönderilmişti. Bu sene resmi okulların da açılması nedeniyle, sosyal mesafe, maske ve diğer gerekli tüm önlemleri alarak, dünden itibaren tüm kiliselerdeki medreselerimizde eğitime başlanmıştır. Dersler, havalandırması müsait olan kilise salonlarında yapılacaktır. 7 yaş ve üzeri çocuk ve gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız. Önemle duyurulur.  

 

Sevgili Gençlerimiz, 

25 Kasım Perşembe günü saat 21.00 – 23.00 arası Kadıköy kilisesinin içinde ve 26 Kasım Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası Bakırköy kilisesinin içinde, Almanya'da ikamet eden cemaatimizin gençlerinden Ştutgart Üniversitesi Süryani Teoloji Bölümü Kürsü Başkanı ve Öğretim Üyesi sayın Doç. Dr. Jozef Önder “Yaşamın Anlamı Nedir?” konulu sunumu siz gençler için verecektir. Bu önemli toplantılara katılmanızı önemle bekliyoruz, duyurulur.   

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

19 Kasım önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır. 

 

21 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Merhum Şükrü Encür'ün seneyi devriyesi önümüzdeki Çarşamba günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Anton Çimen ile rahmetli Cebrail, İsa ve Edip Çimen'in ablaları, Nursel Ustabaşı'nın annesi mıksiye Besime Büyükkılıç'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>