08 Kasım 2021 Pazartesi

 

07 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bilindiği gibi pandemi sürecinde olmamız nedeniyle, medreselerdeki derslerimizi geçen sene yüz yüze yapamadık. Ancak sayın melfono Zeki Demir tarafından derslerimizi, ses kaydı olarak kayıtlı telefonlarınıza haftalık olarak whatsapp üzerinden gönderilmişti. Bu sene resmi okulların da açılması nedeniyle, sosyal mesafe, maske ve diğer gerekli tüm önlemleri alarak, 13 Kasım önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren tüm kiliselerdeki medreselerimiz de eğitime başlayacaktır. Dersler, havalandırması müsait olan kilise salonlarında yapılacaktır. 7 yaş ve üzeri çocuk ve gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız. Önemle duyurulur. 


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

14 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Merhume sevim Kantar'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>