01 Kasım 2021 Pazartesi

 

31 EKİM DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Sayın Cemaatimiz; 

Pandemi Korona virüsü nedeniyle, bu iki senedir sayılı imanlılara kıddas verilmektedir. Kilise kurallarımıza göre imanlı, en az senede bir kıddas alması gerekmektedir. Bayram kıddası, Pazar ya da hafta arası verilen kıddasla aynıdır. Önemli olan imanlının günahlarından tövbe etmesi, kahinin önünde itirafını yaptıktan sonra saygılı bir şekilde, o kıddası almasıdır.  

Muhterem cemaatimiz, kıddassız kalmamak için, korona virüsü riski de devam ettiğinden dolayı, ayrıca sizin ve ruhanilerimizin sağlığını düşünerek, bugünden itibaren bayrama kadar her Pazar tüm kiliselerimizde kıddas verilecektir. Ancak, her kilisede kıddas alacakların sayısı yirmi kişiyi geçmemelidir. Arzu eden Çarşamba ve Cuma günleri yapılan ayinlerde de kıddas alabilir. Bu şartlarda bayramda toplu halde kıddas verilmeyecektir. Bu uygulama, bayramdan sonra da devam edecektir. Rab Allah inayetiyle tümümüzü hastalıklardan korusun.  

 

7 Kasım önümüzdeki Pazar günü Kilise Yenileme pazarıdır.  

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde olmamız nedeniyle, medreselerdeki derslerimizi geçen sene olduğu gibi sayın melfono Zeki Demir tarafından ses kaydı olarak kayıtlı telefonlarınıza haftalık olarak whatsapp üzerinden gönderilecektir. İlk derslerimiz, dünden itibaren başlamıştır. Whatsapp duyuru sistemimizde kayıtlı olmayan medrese öğrencilerimizin arzu etmesi durumunda, kilise sekreterliğimize müracaat edebilir.  


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

5 Kasım önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.   

Bu haftadan itibaren, Pazar vaazları dışında, sırasıyla her ruhanimiz haftada bir olmak üzere vaazları merkez kilisemizde kayıt altına alınacak ve siz saygıdeğer cemaatimize Whatsapp üzerinden paylaşılacaktır. Sayın Metropolitimiz de her on beş günde bir, canlı olarak, bir dini konu, siz değerli cemaatimizle paylaşacaklardır.   

 

7 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

 

Bnebilli Sami Yıldız'ın abisi ve Tarkan Baş'ın kayınpederi merhum Fehmi Yıldız'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. 

 

Aynvertli merhum Gabro Ak'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Samatya kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhum Engin Saçkan Şirazi'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>