11 Ekim 2021 Pazartesi

 

10 EKİM DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

15 Ekim önümüzdeki Cuma günü Mor Osyo ve Mor Eşayo günüdür.  

 

17 Ekim önümüzdeki Pazar günü Mor İğnatiyos Nurono günüdür.  

 

Kış sezonu başlaması nedeniyle, salgın riski devam ettiği müddetçe bu haftadan itibaren Pazar günleri kutsal ayin; Kadıköy kilisesinde saat 09.00 – 11.00 arası, Bakırköy ve Samatya kiliselerinde 08.30 – 10.30 arası ve Yeşilköy kilisesinde ise saat 11.30 – 13.00 arası yapılacaktır.  Ayrıca Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde dua saat 09.00'da başlayacak, kutsal ayin saat 09.45'te canlı olarak yayınlanacak ve saat 11.00'de bitecektir.   

    Abraşiye Patrik Vekili  

            Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

Sayın Cemaatimiz, 

Metropolitliğimizin Hizmet Yönetmeliği gereği, Kadıköy ve Samatya Kiliselerinde kilise vekilliği için yeni görevlendirme yapılmıştır. Buna göre Kadıköy kilisesinde kilise vekilliğine Sayın İlyas Işılgan ve Sayın Gabriel Melengiç, Samatya kilisesi vekilliğine de Sayın Gevriye Begiç ve Sayın Kenan Akbal getirilmişlerdir. Daha önce Kadıköy Kilisesi vekilliğini başarı ile yürütmüş olan Sayın Turgay Alkan ve Sayın Aydın Melengiç ile Samatya Kilisesi Vekilliğini yine başarıyla yürütmüş olan Sayın Denho Ak ve Sayın Sait Eldem'e teşekkür eder, sağlık, huzur ve başarı dolu bir yaşam dileriz. 

 

Abraşiye Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf ÇETİN 

ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

17 Ekim önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.   

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Diyarbakırlı merhum Zeki Er'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhuma Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>