14 Haziran 2021 Pazartesi

 

13 HAZİRAN DUYURULARI

 

13.06.2021

 

D U Y U R U

18 Haziran önümüzdeki Cuma günü saat 21.00'de zoom programı üzerinden yapacağımız toplantıya 13-17 yaş arası tüm gençlerimizi önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

19 Haziran önümüzdeki Cumartesi günü saat 15.00 – 16.00 arası zoom programı üzerinden yapacağımız dini toplantıya tüm cemaatimizi önemle davet ediyoruz.

 

20 Haziran önümüzdeki Pazar günü Pantikost (Raşeş) Bayramıdır. 

 

    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit               

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Süryani kilisemiz kurulduğundan bugüne kadar Hristiyanlık inancı ve Süryani Ortodoksluk doktrini uğruna öldürülen tüm şehitlerimizin ruhu için, 15 Haziran önümüzdeki Salı günü saat 10.00 – 12.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılacaktır. Ayin'e Sayın Abraşiye Metropolitimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin başkanlık edeceklerdir. Siz muhterem tüm cemaatimizi Salı günkü yapılacak Ayin ve dualara katılmanızı önemle bekliyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhuna Tanrı'dan rahmet dileriz.

 

20 Haziran önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

Metropolitlik Sekreterliği


 

Sayın Cemaatimiz;

8 Haziran 2021 Salı günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde ruhani kurul ve vakıf yönetim kurulunun ortak toplantısında, Hükümetimizin Corona Virüs tedbirleri kapsamında aldığı yeni önlemler gözönünde bulundurularak yeni kararlar alınmıştır.  Bu kararlar, ikinci duyuruya kadar geçerli olacaktır.

 

Yaz sezonunun da  başlaması nedeniyle, 20 Haziran Pazar gününden itibaren yaz aylarında  her Pazar günü, Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Kadıköy kiliselerinde 08.00 – 10.00, Yeşilköy kilisesinde ise 11.30 – 13.00 saatleri arasında ayin yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizdeki Ayin saat 09.00'da canlı olarak yayınlanacaktır. 

 

Daha önce olduğu gibi, 15-40 ve seneyi devriyeler tüm kiliselerimizde sadece Çarşamba ve Cuma günleri icra edilecek ayinlerde yapılacaktır.

 

Taziye olan günler dahil, Çarşamba ve Cuma günleri ayinler, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde 07.30 – 09.00 saatleri arasında; Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde Çarşamba günleri 11.00 – 12.00, Cuma günleri ise 07.30 – 09.00 saatleri arasında icra edilecektir. Aynı şekilde, taziye olması durumunda Kadıköy kilisesinde de Çarşamba ve Cuma günleri 08.00 – 10.00 saatleri arasında, taziye yoksa sadece Cuma günleri aynı saatlerde ayin yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizdeki Çarşamba Ayinleri saat 11.00'de canlı olarak yayınlanacaktır. 

 

Yaz sezonu boyunca Cumartesi günleri saat 17.00'de Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde akşam duaları yapılacaktır.

 

Bu sene yaz aylarında adalarda, her Pazar günü sadece Heybeliada'da ayin yapılacaktır.

 

Cemaat bireylerimizin arzu etmesi durumunda, kiliselerimizin içinde sadece aile bireylerinin katılımıyla nişan ve çörek kırma duası yapılabilecektir.

 

Pandemi dönemi boyunca kiliselerimizde, haftanın her günü vaftiz ve nikah törenleri yapılabildiği gibi, kiliseler müsait olması durumunda iki saat arayla aynı kilisede aynı gün birden fazla vaftiz ve nikah törenleri yapılabilecektir. Ayrıca arzu edilirse sadece aile bireylerinin katılımı ile Kadıköy kilisesinin ön otoparkında, Samatya kilisesinin de avlusunda vaftiz ve nikah töreninden sonra, kokteyl verilebilecektir.

 

Salgının en kısa sürede son bulması için sosyal mesafe, maske ve diğer gerekli tüm önlemleri almalı ve dualarımızı eksik etmemeliyiz. Herkese sağlıklı günler diliyoruz.

 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

 

Diğer Duyurular >>>