03 Mayıs 2021 Pazartesi

 

02 MAYIS DUYURULARI

 

02.05.2021

D U Y U R U

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmayacaktır.

 

4 Mayıs önümüzdeki Salı gününden Pazar gününe kadar her gün cemaatin katılımı olmadan Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde saat 10.00 – 12.00 arası ayin yapılacaktır. 

 

7 Mayıs önümüzdeki Cuma günü İtirafçıların Cumasıdır. 

 

8 Mayıs önümüzdeki Cumartesi günü Mort Şmuni ve Çocukları günüdür.

 

Bizim aracılığımızla ihtiyacı olan ailelerimize bağışta bulunan saygıdeğer tüm ailelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Merhum ölülerine Tanrı'dan rahmet, kendilerine sağlık ve mutluluklar dileriz.


    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit               

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

Sayın Cemaatimiz;

Hükümetimizin Corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları göz önünde bulundurularak, Ruhani kurul ve vakıf yönetim kurulunun ortak toplantısında, siz saygıdeğer cemaatimizin sağlığı ön planda tutularak aşağıdaki kararlar alınmıştır. Bu kararlar, ikinci duyuruya kadar geçerli olacaktır.

 

17 Mayıs Pazartesi gününe kadar, kiliselerimiz toplu dua ve ayinlere kapalı olacaktır. 

 

Her Pazar günü cemaatin katılımı olmadan, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde Ayin yapılacaktır. Sabah saat 9.30'da dua başlayacak, kutsal ayin saat 10.15 te canlı olarak yayınlanacak, saat 11.45'te bitecektir. 

 

3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 15, 40 ve seneyi devriyeler, cemaatin katılımı olmadan çarşamba ve cuma günleri Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde icra edilecek olan ayinlerde yapılacak. Ayinler saat 11.00'de canlı olarak naklen yayınlanacak ve saat 12.00'de bitecektir. Ayrıca, arzu eden Pazar günleri de yapabilecektir.    

 

3 Mayıs Pazartesi yarın Mezarlıkta sabah duası ve Ayin yapılmayacak, vefat dışında tüm hafta boyunca ruhani bulundurulmayacaktır. Ancak Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde Ayin yapılacak, bütün ölülerimiz için dua edilecek ve Ayinde anılacaktır. Ayin canlı olarak saat 10.15'te naklen yayınlanıp, saat 11.45'te bitecektir.

 

Salgının en kısa sürede son bulması için gerekli önlemleri almalı ve dualarımızı eksik etmemeliyiz. Herkese iyi bayramlar ve sağlıklı günler diliyoruz.

 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 9 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki canlı Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>