25 Nisan 2021 Pazar

 

25 NİSAN DUYURULARI

 

25.04.2021         

 

 

D U Y U R U

 

Sayın Cemaatimiz;

Hükümetimizin Corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları göz önünde bulundurularak, Ruhani kurul ve vakıf yönetim kurulunun ortak toplantısında, siz saygıdeğer cemaatimizin sağlığı ön planda tutularak aşağıdaki kararlar alınmıştır. Bu kararlar, ikinci duyuruya kadar geçerli olacaktır.

 

30 Nisan Cuma günü dahil, kiliselerimiz toplu dua ve ayinlere kapalı olacaktır. 

 

Her Pazar günü cemaatin katılımı olmadan, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde Ayin yapılacaktır. Sabah saat 9.30'da dua başlayacak, kutsal ayin saat 10.15 te canlı olarak yayınlanacak, saat 11.45'te bitecektir. 

 

2 Mayıs Pazar günü Bayram Ayin'i cemaatin katılımı olmadan sadece Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde yapılacaktır.

Sabah saat 9.30'da dua başlayacak, kutsal ayin saat 10.15 te canlı olarak yayınlanacak, saat 12.00'de bitecektir.  

 

3 Mayıs'tan itibaren 15, 40 ve seneyi devriyeler, cemaatin katılımı olmadan çarşamba ve cuma günleri Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde icra edilecek olan ayinlerde yapılacak. Ayinler saat 11.00'de canlı olarak naklen yayınlanacak ve saat 12.00'de bitecektir. Ayrıca, arzu eden Pazar günleri de yapabilecektir.    

 

3 Mayıs Pazartesi bayramın ikinci günü Mezarlıkta sabah duası ve Ayin yapılmayacak, vefat dışında tüm hafta boyunca ruhani bulundurulmayacaktır. Ancak Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde Ayin yapılacak, bütün ölülerimiz için dua edilecek ve Ayinde anılacaktır. Ayin canlı olarak saat 10.15'te naklen yayınlanıp, saat 11.45'te bitecektir.

 

Salgının en kısa sürede son bulması için gerekli önlemleri almalı ve dualarımızı eksik etmemeliyiz. Herkese sağlıklı günler diliyoruz.

 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

 

 

Diğer Duyurular >>>