08 Şubat 2021 Pazartesi

 

14 ŞUBAT DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

13 Şubat önümüzdeki Cumartesi günü merhum Kadasetli Patrik Üçüncü İlyas Şakir Alkan'ın günüdür. Önümüzdeki Pazar günü anılacaktır.  

 

Çarşamba ve Cuma günleri Ayinleri Tarlabaşı, Kadıköy ve Bakırköy kiliselerinde 10.30 – 12.00 saatleri arasında; Yeşilköy ve Samatya kiliselerinde ise, 09.00 – 10.30 saatleri arasında yapılmaktadır. 

 

Her Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılmaktadır. Sabah saat 9.30'da dua ve Kutsal Ayin canlı olarak saat 10.15'te naklen yayınlanıp, saat 11.30'da bitmektedir.     

 

Çarşamba, Cuma ve diğer oruç ve perhiz günlerinde Kiliselerimizde, mezarlıkta yapılacak 15 ve 40 ve seneyi devriyelerinde verilecek rahmet lokması kilisemizin kuralı gereği perhizi bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Önemle duyurulur.

 

  

 

Abraşiye Patrik Vekili

      Metropolit 

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

 

14 Şubat önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki canlı Ayin'i yöneteceklerdir.  

 

Saygıdeğer Cemaatimiz, 

25 Ocak 2021 Pazartesi günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkezimizde, Ruhani Kurulumuz, pandemi dönemi süresince yapılan ruhani hizmetlerin daha düzenli, cemaatimize daha verimli olması amacıyla bir takım düzenlemeler yapılmak üzere, Sayın Metropolitimizin başkanlığında toplanmıştır.    

Buna göre, Pandemi dönemi başında, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizde dua ve ayinlerimizin canlı olarak verilmemesinden ve diğer kiliselerimizin de kapalı olması nedeniyle, Sayın Metropolitimizin onay ve desteğiyle bazı ruhanilerimizin sosyal medya üzerinden evde yaptıkları duaları canlı olarak vermelerine müsaade edilmişti. Ancak Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizden canlı olarak ayinlerin düzenli bir şekilde verilmesinden sonra, ayrıca tüm kiliselerimizde Çarşamba ve Cuma günleri ayinlerimiz başladıktan sonra, dua ve ayinlerimizi daha önce olduğu gibi, sadece Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizden canlı olarak verilmeye devam edilecektir. Ayrıca, önümüzdeki haftadan itibaren, Pazar vaazları dışında, sırasıyla her ruhanimiz haftada bir olmak üzere vaazları merkez kilisemizde kayıt altına alınacak ve siz saygıdeğer cemaatimize Whatsapp üzerinden paylaşılacaktır. Sayın Metropolitimiz de her on beş günde bir, canlı olarak, bir dini konu, siz değerli cemaatimizle paylaşacaklardır.  

Bu zor süreçte, özveriyle çalışan tüm ruhanilerimize teşekkür ediyoruz. 

Rab Allah hepimizin dualarını kabul etsin. 

 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

 

Diğer Duyurular >>>