31 Ocak 2021 Pazar

 

07 ŞUBAT DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

1 Şubat önümüzdeki Pazartesi günü (yarın) Peygamber Mor İliyo Günüdür. 

 

2 Şubat önümüzdeki Salı günü Rab İsa Mesih'in Mabede Girişi ve Yaşlı Mor Şemun (Şemun Şeĥ) günüdür. Seyidi bayram olması nedeniyle Kumkapı ve Karaköy Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde 10.00 – 12.00 saatleri arasında Ayin yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde ise, saat 10.00'da dua, Kutsal Ayin canlı olarak saat 10.30'da naklen yayınlanıp ve saat 12.00'de bitecektir. 

 

3 Şubat önümüzdeki Çarşamba günü Mor Barsavmo günüdür.  

 

Bugünden itibaren Çarşamba ve Cuma günleri Ayinleri Tarlabaşı, Kadıköy ve Bakırköy kiliselerinde 10.30 – 12.00 saatleri arasında; Yeşilköy ve Samatya kiliselerinde ise, 09.00 – 10.30 saatleri arasında yapılacaktır. 

 

Her Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılmaktadır. Sabah saat 9.30'da dua ve Kutsal Ayin canlı olarak saat 10.15'te naklen yayınlanıp, saat 11.30'da bitmektedir.     

 

    Abraşiye Patrik Vekili  

            Metropolit                

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

 

7 Şubat önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki canlı Ayin'i yöneteceklerdir.  

 

Saygıdeğer Cemaatimiz, 

25 Ocak 2021 Pazartesi günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkezimizde, Ruhani Kurulumuz, pandemi dönemi süresince yapılan ruhani hizmetlerin daha düzenli, cemaatimize daha verimli olması amacıyla bir takım düzenlemeler yapılmak üzere, Sayın Metropolitimizin başkanlığında toplanmıştır.    

Buna göre, Pandemi dönemi başında, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizde dua ve ayinlerimizin canlı olarak verilmemesinden ve diğer kiliselerimizin de kapalı olması nedeniyle, Sayın Metropolitimizin onay ve desteğiyle bazı ruhanilerimizin sosyal medya üzerinden evde yaptıkları duaları canlı olarak vermelerine müsaade edilmişti. Ancak Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizden canlı olarak ayinlerin düzenli bir şekilde verilmesinden sonra, ayrıca tüm kiliselerimizde Çarşamba ve Cuma günleri ayinlerimiz başladıktan sonra, dua ve ayinlerimizi daha önce olduğu gibi, sadece Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik merkez kilisemizden canlı olarak verilmeye devam edilecektir. Ayrıca, önümüzdeki haftadan itibaren, Pazar vaazları dışında, sırasıyla her ruhanimiz haftada bir olmak üzere vaazları merkez kilisemizde kayıt altına alınacak ve siz saygıdeğer cemaatimize sosyal medya üzerinden paylaşılacaktır. Sayın Metropolitimiz de her on beş günde bir, canlı olarak, bir dini konu, siz değerli cemaatimizle paylaşacaklardır.  

Bu zor süreçte, özveriyle çalışan tüm ruhanilerimize teşekkür ediyoruz. 

Rab Allah hepimizin dualarını kabul etsin. 

 

6 Şubat önümüzdeki Cumartesi günü saat 15.00-16.00 arası Sayın Patrik Vekilimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin Zoom programı üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaktır. Önemle duyurulur. 

 

Metropolitlik Sekreterliği 


 

Diğer Duyurular >>>