27 Ocak 2021 Çarşamba

 

31 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Samatya kiliselerinde Çarşamba ve Cuma günleri 15, 40 ve seneyi devriyeleri olan günler dahil 10.30 – 12.00 saatleri arasında Ayin yapılmaktadır. Aynı şekilde 15, 40 ve seneyi devriyeleri olması durumunda Kadıköy kilisesinde de aynı saatlerde Ayin icra edilmektedir. Ayrıca Çarşamba ve Cuma günleri Kiliselerimizde icra edilen Ayinlerden sonra kalabalık oluşturmamak şartıyla arzu eden siz cemaat üyelerimiz toplu halde itiraflarınızı yapıp Kıddas alabilirsiniz.

 

Her Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılmaktadır. Sabah saat 9.30'da dua ve Kutsal Ayin canlı olarak saat 10.15'te naklen yayınlanıp, saat 11.30'da bitmektedir.   


    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit               

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Facebook ve Instagram üzerinden canlı olarak yayınladığımız ayinlerde, düzenleme yapma ihtiyacı çıkmıştır. Bundan sonra Facebook üzerinden yayını izlemek isteyenler yeni kurduğumuz “İstanbul Süryani Kadim Metropolitliği” gurubuna üye olmalıdırlar. Üye olmak isteyenler kilise sekreterliğini arayarak kayıtlarını yapabilirler. Ayinlerimizi, Instagram üzerinden izleyenler daha önce olduğu gibi “istanbulsüryanikadimvakfı” adresinden izlemeye devam edebilirler.

 

Vakıf Yönetim Kutulu

 

31 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki canlı Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

 

 

Diğer Duyurular >>>