06 Nisan 2018 Cuma

 

SAYIN ABRAŞİYE METROPOLİTİMİZİN DİRİLİŞ BAYRAMI MESAJI

 

SAYGIDEĞER ABRAŞİYE METROPOLİTİMİZİN

DİRİLİŞ BAYRAMI MESAJIDIR.

ܩܡ ܡܪܢ ܡܢ ܒܝܬ ܡܝ̈ܬܐ!

KOM MORAN MEN BEŤ MİŤE!

RAB'BİMİZ ÖLÜLER ARASINDAN DİRİLDİ!

 

ܚܽܘܒܳܟ ܐܰܚܬܳܟ ܡܶܢ ܐܰܬ̣ܪܳܟ ܨܶܐܕܰܝܢ ܡܳܪܝ ܕܰܒܝܰܕ ܡܰܘܬܳܟ ܐܶܬ̣ܒܰܛܠܰܬ̣ ܡܺܝܬܽܘܬܰܢ ܐܶܬ̣ܪܰܚܰܡܥܠܰܝܢ.

Sendeki sevgidir seni göksel yurdundan yanımıza indiren ya Rab! Ve ölümünün aracılığıyla ölümümüz son buldu. Bize merhamet et.

 (Süryani Kilisesi Haftalık Dua Kitabından)                                                                              

Değerli cemaatimiz;

Tanrımız, biz daha günah içindeyken, bizi sevdi ve kurtuluşumuz için Biricik Oğlunu dünyaya gönderip, bizim için feda etti. (Romalılar 5:8; Yuhanna 3:16) 

Tanrısal yüceliğini bir yana bırakarak, kendini alçaltıp, gökten dünyamıza gelen Rab'bimiz Mesih İsa, yaşamı, öğretisi, mucizeleri, haç üzerindeki ölümü ve dirilişiyle bize Göksel Baba'yı ve O'nun sonsuz merhametini tanıttı: “Tanrı'mız çok şefkatli ve merhametlidir.” “Onun sevgisi hiç tükenmez, merhameti asla son bulmaz.”( Yakup 5:11; Ağıtlar 3:22). Onun için, günlük Kilise dualarımızın çoğunda sürekli Allah'ın merhameti için yakarırız: Ya Rab bize merhamet eyle! Ancak, “Göklerdeki Babamız” duasından da bildiğimiz gibi, biz merhametli olmadıkça, Allah da bize merhamet etmeyecek, biz kardeşlerimizi bağışlamadıkça, Allah da bizi bağışlamayacak. Buna karşılık, eğer bir başkasını yargılarsak, Allah da

bizi yargılayacak, bir başkasını suçlu çıkarırsak, Allah da bizi suçlu çıkaracak. (Luka 6:37)

O zaman değerli cemaatimiz, Göksel Babamız bize karşı merhametli olduğu gibi, biz de birbirimize karşı merhametli olalım. Biz de onun gibi karşılık beklemeden birbirimizi sevelim. Mümkünse herkesle barış içinde yaşayalım. Öyle ki, bu Diriliş Bayramında, Baba Tanrı'nın ve Rab'bimiz Mesih İsa'nın lütuf ve merhametine nail olalım. 

Bu içten dileklerle, siz değerli cemaatimizin Diriliş Bayramını kutluyor, Bayramın size, ailelerinize, ülkemize, yöneticilerimize ve tüm dünyaya barış, huzur, birlik ve kardeşlik getirmesi için dua ediyoruz.

Rab Allah Kadasetli Patriğimize sağlıklı uzun ömürler versin.

Dua ve bereketlerimizle.

 

   Abraşiye Metropoliti

Filüksinos Yusuf Çetin

Ruhani Lider Ve Patrik Vekili

 

Diğer Duyurular >>>