30 Nisan 2016 Cumartesi

 

ABRAŞİYE METROPOLİTİMİZİN DİRİLİŞ BAYRAMI MESAJI

 

SAYGIDEĞER ABRAŞİYE METROPOLİTİMİZİN

DİRİLİŞ BAYRAMI MESAJIDIR.

                             

ܩܡ ܡܪܢ ܡܢ ܒܝܬ ܡܝ̈ܬܐ !

KOM MORAN MEN BETH MİTHE!

RAB'BİMİZ ÖLÜLER ARASINDAN DİRİLDİ!

 

“Korkma! Diri Olan Benim. Ölmüştüm, ama işte ebetler ebedince diriyim” (Vahiy 1,17-18).

 

Muhterem Cemaatimiz,

 

Günümüzde, ölüm korkusu, insanları iki taraftan da esir etmiş durumdadır. Bir yandan artan savaş, hastalık, işsizlik gibi olumsuz etkenler, bir yandan da artan refah, bolluk ve çekici imkânlar. Her ikisi de bizi dünyaya esir ediyor. Her ikisi de bize Allah'ı unutturuyor.

 

Ancak dirilişiyle ölümü yenen Rab'bimiz İsa Mesih, bize, şöyle diyor: “ Korkma! Yalnız iman et!”. “ Ben dünyayı yendim”. “Ölüler diyarının anahtarı bendedir”. “ Bana iman eden, bedenimi yiyen ve kanımı içenin sonsuz yaşamı vardır. Ve ben onu son günde dirilteceğim”(Markos 5,36;Yuhanna 16,33;6,54)

 

 

Bu inanç içinde, Kilise, imanlılardan, senede en az bir kez, (Paskalya devresinde), günahlarını, mümkünse, tek tek ve Ruhaninin önünde, itiraf etmeleri ve Rab'bin Bedeni ve Kanına iştirak etmelerini ister.

 

Bu gizemsel iştirakla, ölüm korkularımız yok olmaz, ancak, Rab korkusu'na dönüşür. Rab korkusu ise sonsuz hayat yoludur. Diriliş Bayramı bereketleriyle, Rab, bizi, tüm korkularımızdan özgür kılsın!

 

 

Bu temenni ile siz değerli cemaatimizin Diriliş Bayramını kutluyor, Bayramın size, ailelerinize, Ülkemize, Ortadoğu'ya ve tüm insanlara barış, bereket ve korkusuz bir yaşam ortamı getirmesini diliyoruz.

 

 

Rab Allah Kadasetli Patriğimize sağlıklı uzun ömürler versin!

 

 

Dua ve bereketlerimizle.

 

 

Abraşiye Metropoliti

Filüksinos Yusuf Çetin

Ruhani Lider Ve Patrik Vekili

 

Diğer Duyurular >>>