30 Nisan 2016 Cumartesi

 

DİRİLİŞ BAYRAMI DUYURULARI

 

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, Bayram günü Yeşilköy Kilisesi salonunda saat 14.00 – 18.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve tüm cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz.

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

2 Mayıs Pazartesi günü mezarlıkta dua, saat 08.00'de, Ayin 09.00'da başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Diğer kiliselerde Ayin yapılmayacaktır.

 

8 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesinde Ayin yapacaklardır.

 

 

22 Mayıs Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesinde gençlik için 'Diriliş Duası' yapacaklardır. Tüm gençlerimiz davetlidir.

 

 

Midyatlı Hüsnü Mete'nin eşi merhume Cahide Mete'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>