14 Mart 2016 Pazartesi

 

20 MART DUYURULARI

 

Saygıdeğer cemaat,

Telefonla duyurulmasını istediğiniz mesajların bir SMS boyutunda yani 160 karakteri geçmemesinin, onbeş ve kırk, seneyi devriyeleriyle ilgili duyuruların, telefon mesajı olarak verilmeyeceği, önemle duyurulur.

 

Sayın cemaat, bilindiği gibi, kilise salonlarımız, aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerin icra edildiği yerlerdir. Vakfımız bünyesinde hizmet veren kollarımız tarafından bu sosyal ve kültürel etkinlikler sunulmaktadır. Bundan dolayı, Pazar günleri ayinden sonra salonların taziye sahipleri tarafından kullanılması durumunda, taziye sahiplerinin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurarak, yemeğin bitiminde yapılan duadan sonra, kollarımız etkinliklerimizi siz sayın cemaate sunacaklardır. Bu konuda anlayış göstermenizi rica ediyoruz.

Abraşiye Metropoliti ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

 

19 Mart önümüzdeki Cumartesi günü saat 11.00 – 13.00 arası Özel Mor Efrem Süryani Anaokulunda Mor Efrem'i Anma Günü yapılacaktır. Tüm cemaatimiz davetlidir.

 

 

Aynvertli merhum Aho Savaş'ın kardeşi Gevriye Savaş Almanya'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 20 Mart önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Şammas Faraç Çimen'in annesi merhume mıksiye Hasna Çimen'in 15 ve 40'ı, 20 Mart önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Enis Kilimci'nin kızı ve Metin Kilimci'nin ablası merhume Günay Kilimci'nin seneyi devriyesi, 20 Mart önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 13.00'e kadar kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

50 Günlük Büyük Oruç Döneminde Kiliselerimizdeki Dua Saatleri

Sabah Duası:

Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Samatya Kiliselerinde saat 07.30'da yapılacaktır.

 

Öğlen Duası:

Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy, Samatya ve Kadıköy Kiliselerinde saat 11.00'de yapılacaktır.

 

Akşam Duası:

Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Samatya Kiliselerinde saat 16.00'da yapılacaktır. 

 

Diğer Duyurular >>>