30 Haziran 2015 Salı

 

TEOG SINAVI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU...

 

Cemaatimize mensup Sayın Avukat Jale Tamşan'ın TEOG sınavlarında çocuklarımızın mağduriyetini önlemek için hazırladığı dilekçe örneği ektedir. Ankara M.E.B Ölçme Değerlendirme Dairesi Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde herhangi bir öğrencinin mağduriyetinin söz konusu olamayacağını, bunun için çalıştıkları şeklinde bilgi alındı. Geniş bilgi için, kilise sekreterliğimizden alınabilir.

 

DİLEKÇE ÖRNEĞİ 

 ÖLÇME,  DEĞERLENDİRME VE YERLEŞTİRME HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI'NA

                                                                       30.06.2015

 

…………………….. T.C. Kimlik nolu ................... İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisidir. Müdürlüğünüzün 2014-2015 yılı TEOG sınavlarına katılmıştır. Söz konusu merkezi ortak sınavlara dair sonuçlar ise, 29.06.2015 tarihinde açıklanmış olup sonuçları MEB internet sayfasından öğrenmiş bulunmaktayız. Gayrımüslim olmamız nedeniyle (kızım / oğlum) din derslerinden muaf bulunmaktadır. Buna göre sınavda din sorularından muaf olmasına rağmen din sorularını 0 (sıfır) doğru yaptığı kabul edilerek hesaplandığı anlaşılmış olup (kızımın/oğlumun) sınav sonuçları hatalı hesaplanmıştır.

(Kızımın/oğlumun) hatalı hesaplama sonucu uğradığı mağduriyete ilişkin itirazımızın en kısa sürede, ivedilikle değerlendirilerek gerekli incelemenin yapılmasını, hatanın düzeltilerek tarafıma bilgi verilmesini ve gereğini bilgilerinize arz ederim.

Not: Özel okullara başvuru tarihinin en son 05.07.2015 olması nedeniyle iş bu itirazımın başvuru süresi dikkate alınarak öncelikle cevaplandırılması rica olunur.

 

Saygılarımızla,

İtiraz Eden

 

Adres:

GSM: 

 

Sonuçları açıklanan TEOG ikinci dönem sınavlarına itiraz için açıklama aşağıdaki sayfada var.

http://odsgm.meb.gov.tr/

Açıklama şu şekilde:

1. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların https://eokul.meb.gov.trinternet adresinden açıklandıktan itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde yapılabilecektir.

2. İtirazda bulunabilmek için MEB "Kurumsal Tahsilat Programı" veya interaktif bankacılık aracılığıyla 20 TL(KDV Dahil) itiraz ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine yatırdıktan sonra, öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birliktehttp://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx itiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.

3. Dilekçe, MEBİM "Alo 147", BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

4. İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Parayı yatırdıktan sonra aşağıdaki linke girip itiraz başvurusu tamamlanabilir.

http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx

 

 DUYURU ORTAÖĞRETİME YERLEŞTİRME PUAN SONUÇLARINA İTİRAZ

a. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, soruların ve sonuçların http://www.meb.gov.tr (e-okul sistemi) internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Hizmetleri Daire Başkanlığının (e-posta: odsgm_odydb@meb.gov.tr ) adresine yapılabilecektir.

b. İtiraz süreci hakkında (03124974141 telefondan) bilgi alınabilecektir.

c. sonuçlarına yapılacak itirazlarda herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

ç. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, adres bilgisi olmayan e-postalar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

 

Diğer Duyurular >>>