23 Haziran 2015 Salı

 

28 HAZİRAN DUYURULARI

 

28 Haziran önümüzdeki Pazar günü Sayın Metropolitimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde icra edecekleri Ayini müteakip, ruhani kadromuzdan Sayın Papaz Melke Akyüz'ü Dini Törenle Horilik rütbesine yükselteceklerdir. Tüm cemaatimiz davetlidir.

 

Kadasetli Patriğimizin talimatıyla Suriye ve Irak'ta bulunan kardeşlerimize başlattığımız yardım kampanyası sonuçlanmış, toplanan yardım Sn. Metropolitimiz ve Vakıf Başkanımızla yerine ulaştırılmıştır.

Daha geniş bilgi almak isteyenler ruhanilerimiz ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerimize müracaat edebilirler.

Rabbimiz İsa Mesih'ten bağışlarınızın kabul olmasını diliyoruz.

İstanbul ve civarında Suriye ve Irak'lı sığınmacılara yapmış olduğumuz yardım devam etmektedir, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

28 Haziran önümüzdeki Pazar günü Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.00'de Ayinimiz yapılacaktır.

 Metropolitlik Sekreterliği

 

1 – 6 Temmuz 2015 tarihinde Adıyaman Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisemizin günü nedeniyle her sene olduğu gibi bu sene de tur düzenlenmiştir. İlgilenenlerin Sabri Ölmez, Metin Timirci, Ramela Uslucan, Leyla Rona, Meryem Şirazi ve Eliz Değirmenci'ye müracaat etmeleri rica olunur. İlgili kişilerin telefon numaraları kilise panolarında mevcuttur.  

 

Merhume mıksiye Zekiye Özbardakçı'nın 15 ve 40'ı, 28 Haziran önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhume Behiye Urş'un seneyi devriyesi, 28 Haziran önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede ve Kilise salonunda saat 14.00'e kadar kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>