20 Nisan 2015 Pazartesi

 

26 NİSAN DUYURULARI

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.  

Metropolitliğimizden Vaftiz ve Evlenme Belgeleri müracaatlarında, yanlarında mutlaka resim ve kimlik fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir.  22 Nisan önümüzdeki Çarşamba günü Ayin'den sonra saat 12.00 – 14.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.   

24 Nisan önümüzdeki Cuma günü ile 28 Nisan Salı günleri arasında Sayın Metropolitimiz İstanbul dışında olmaları nedeniyle, bayram ziyaretleri kabul edilmeyecektir.   

17 Mayıs Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesinde gençlik için Ayin yapacaklardır. Tüm gençlerimiz davetlidir.  

Merhume Sevim Usluer'in seneyi devriyesi, 26 Nisan önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.   

Bnebilli İbrahim Sürer'in 15 ve 40'ı, 26 Nisan önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 14.00'e kadar kabul edilecektir.   

Mıksiye Münire Atacan'ın 15 ve 40'ı, 26 Nisan önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 17.00'ye kadar kabul edilecektir.   

Merhum Davut Şener'in eşi, İskender Zeki Şener'in yengesi merhume Suat Şener'in (Naşifoğlu) 15 ve 40'ı, 26 Nisan önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır.

Şemmas Münir Cangül'ün eşi merhume Neverd Cangül'ün 15 ve 40'ı, 26 Nisan önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Süryani Katolik Kilisesinde yapılacaktır. 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

İstanbul Süryani Spor Komitesinin önderliğinde İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı uluslararası futbol turnuvası 21, 22, 23 Nisan tarihlerinde Çekmeköy Özyeğin Üniversitesi tesislerinde yapılacaktır. Tüm cemaatimiz davetlidir. Detaylı bilgi için spor komitesi başkanı Corç Akdoğan'a müracaat edilebilir.

 

Diğer Duyurular >>>