10 Nisan 2015 Cuma

 

19 NİSAN PAZAR DUYURULARI

 

Saygıdeğer Cemaatimiz,

Her bayramda olduğu gibi bu ve bundan sonraki bayramlarda sayın ruhanilerimiz, siz saygıdeğer cemaatimizin evlerini ziyaret edeceklerdir. Abraşiyemizde ziyaret edilmeyen ev kalmaması için ruhanilerimiz arasında görev bölümü yapılmıştır. Buna göre: Kadıköy bölgesi Abuna Fetrus Gülçe; Bakırköy bölgesi Abuna Hori Hanna Aykurt ve Abuna Mihail Töre; Yeşilköy bölgesi Abuna Hanna Akgüç; Kurtuluş, Samatya ve Kumkapı bölgesi Abuna Melke Akyüz; Bağcılar, Sefaköy, Alkent, Küçükçekmece, Avcılar, Gürpınar ve Silivri bölgesini de Abuna Mihael Töre ziyaret edeceklerdir. Cemaatimize duyurulur. 

Abraşiye Metropoliti ve Vakıf Yönetim Kurulu    

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, bugün Tarlabaşı Metropolitlik Kilisesi salonumuzda saat 15.00 – 18.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve tüm cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz. 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur. 

Yönetim Kurulu 

Yarın mezarlıkta dua, saat 08.00'de, Ayin 09.00'da başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Diğer kiliselerde Ayin yapılmayacaktır.  

19 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesinde Ayin yapacaklardır.  

17 Mayıs Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesinde gençlik için Ayin yapacaklardır. Tüm gençlerimiz davetlidir. 

Metropolitlik Sekreterliği 

Merhume Marin Terzioğlu'nun (Bitlisli) 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü saat 13.30'da Şişli Ermeni Katolik mezarlığında yapılacaktır.

Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>