10 Nisan 2015 Cuma

 

Abraşiye Metropolitimizin Diriliş Bayramı Mesajı

 

SAYGIDEĞER ABRAŞİYE METROPOLİTİMİZİNDİRİLİŞ BAYRAMI MESAJIDIR. 

                              ܩܡ ܡܪܢ ܡܢ ܒܝܬ ܡܝ̈ܬܐ                           

KOM MORAN MEN BETH MİTHE!

RAB'BİMİZ ÖLÜLER ARASINDAN DİRİLDİ! 

 “İnsanoğlu kendi görkemi içinde melekleri ile birlikte gelince..: Size doğrusunu söyleyeyim, bu en basit kardeşlerimden biri için yaptığınızı benim için yapmış oldunuz…Gelin …sizin için hazırlanmış olan Egemenliği miras alın...! diyecek” (Matta 25,31-40)  

Son zamanlarda, Suriye ve Irakta, Kilise-imanlılar topluluğu-savaş nedeniyle ağır bir denemeden geçerek çok acı çekmektedir.  

Bunun sonucunda, Abraşiyemiz dahili ve yakın yörelerine sığınmış olan Hıristiyan göçmenlere cemaatimiz kucağını ve yüreğini açmış, büyük bir gayret ve sevgiyle, maddi manevi, onların her türlü ihtiyaçlarına yardım elini uzatmıştır.Bu bizi çok memnun etmektedir.  

Yardımlarıyla, doğrudan, ya da Abraşiye kurullarımız aracılığıyla, bu dayanışmayı gerçekleştiren siz cemaat fertlerine teşekkür eder, Dirilişiyle ölümü yenen Rab İsa Mesih'in sizleri, bu yaşam ve gelecek yaşamda Diriliş nimetleri ile ödüllendirmesi için dua ederiz.  

Bu anlamda, siz değerli cemaatimizin Diriliş Bayramını en derin duygularımızla kutlar, Bayramın, size, ailelerinize, Ülkemize, Ortadoğu'ya ve tüm insanlara barış, bereket ve güven ortamı getirmesini dileriz.  

Rab Allah Kadasetli Patriğimize sağlıklı uzun ömürler versin!  

Dua ve bereketlerimizle.  

Abraşiye Metropoliti

Filüksinos Yusuf Çetin Ruhani Lider Ve Patrik Vekili

 

Diğer Duyurular >>>