24 Mart 2015 Salı

 

29 MART PAZAR DUYURULARI

 

Saygıdeğer cemaatimiz bildiğiniz gibi Suriye ve Irak'ta devam etmekte olan savaştan kaçarak ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriye ve Irak'lı soydaşlarımıza Vakıf Yönetim Kurulu ve Ruhani Kurulumuzun oluşturduğu komite aracılığı ile yaklaşık üç yıldan beri barınma ve iaşe yardımı yapılmaktadır. Yardımların kaynağı siz hayırsever cemaat üyelerimizin yaptığı bağışlardır. 

Rabbimiz İsa Mesih'in bize öğretileri doğrultusunda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarımız sizlerin katkıları ile devam edecektir. Katkıda bulunan tüm bireylere teşekkür ederiz. Allah sizi katkılarınızdan dolayı mükâfatlandırsın.

Bunun yanında Saygıdeğer Patriğimizin çağrısı doğrultusunda direkt Suriye ve Irak'ta bulunan cemaatimize ulaştırılacak bir yardım kampanyası başlatılmıştır.  Bu kampanyada toplanacak bağışlar ayrı bir banka hesabında toplanacak ve Mayıs Ayı sonunda Patrikliğimize ulaştırılacaktır. 

Banka hesap numarasını www.suryanikadim.org. adresindeki sitemizden, vekillerden, kilise sekreterliği ve yönetim kurulu üyelerinden öğrenebilir, veya aynı kişilere makbuz karşılığında elden verebilirsiniz.

 

Şimdiye kadar cenaze törenlerinden önce kilise salonlarında yapılan taziye kabulleri genellikle 16.00 - 22.00 saatleri arasında yapılmaktaydı. Ruhani Kurul ve Yönetim Kurulu yaptıkları ortak toplantıda cenaze sahiplerine kolaylık sağlamak açısından, bundan  sonra taziyelerin saat 19.00 - 23.00 saatleri arasında yapılmasının daha uygun olacağı kanaatine varmışlardır, saygıdeğer cemaatimizin bu  konuya duyarlılık göstermesini rica ederiz. 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

Metropolitliğimizde gece çalıştırılmak üzere 50 yaşını geçmemiş, sürücü ehliyeti olan erkek elemana ihtiyaç vardır. İsteklilerin kilise sekreterliğine müracaat etmeleri rica olunur.

Vakıf Yönetim Kurulu 

26 Mart önümüzdeki Perşembe günü duadan sonra saat 12.00 – 14.00 arası Kadıköy Kilisesinde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.  

29 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesinde Ayin yapacaklardır.  

Metropolitlik Sekreterliği 

Gabro ve Tuma Tok'un amcaları Musa Tok İsveç'te vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 29 Mart önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhum Mıksi Benhan İncidiş'in 15 ve 40'ı, 29 Mart önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 16.00'ya kadar kabul edilecektir. 

İskender Şirin'in kardeşi Emanuel Şirin Amerika da vefat etmiştir. 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Diğer Duyurular >>>