19 Ocak 2015 Pazartesi

 

25 OCAK PAZAR DUYURULARI

 

Birlik Dua Haftası 17 Ocak'ta açılışı yapılmış ve 24 Ocak'ta kapanışı yapılacaktır. 22 Ocak önümüzdeki Perşembe günü saat 18.00'de kardeş kiliselerin ruhani ve cemaatlerin katılımıyla Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Birlik Duası yapılacaktır. Duadan sonra kilise salonunda kokteyl verilecektir. Siz saygıdeğer cemaatimizi önemle davet ediyoruz.           

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.  

25 Ocak Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde gençlik için Ayin yapacaklardır. Ayin'den sonra Kilise salonunda gençler tarafından güzel bir program sunulacak ve Sayın Metropolitimiz tarafından gençlerimize hediyeler dağıtılacaktır. Tüm gençlerimiz davetlidir. 

Mansur, Coşkun, Selim ve merhum Orhan Melengiç'in babaları merhum İlyas Melengiç'in 15 ve 40'ı, 25 Ocak önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede ve Kilise salonunda saat 17.00'ye kadar kabul edilecektir. 

Roza Anlı ve Marin Kantar'ın ağabeyleri Şefik Lolo Suriye Hasakede vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 25 Ocak önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. 

Merhume Selin Usluer'in 15 ve 40'ı, 25 Ocak önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

20 Ocak önümüzdeki Salı günü,  Yönetim Kurulu üyemiz Lolita Asil,  tüm Kadın Kollarımızla birlikte, Sakıp Sabancı Müzesi'nde devam eden MİRO sergisine bir gezi düzenleyecektir. Emirgan'da  Kahvaltı ve ardından rehber eşliğinde gezilecek Sergi programı için detaylar ve davetiyeler kadın kollarından sağlanabilir. 

Yeşilköy kadınlar kolu Florya Develi'de, Bakırköy kadınlar kolu Polat Otel'de ve Tarlabaşı kadınlar kolu tarafından da Tarlabaşı merkez kilisemizin salonunda 19 Şubat 2015 geleneksel oruç öncesi perşembe yemeği düzenlenmiştir. Biletler kadın kolundan temin edilebilir.

 

Diğer Duyurular >>>