05 Ocak 2015 Pazartesi

 

11 OCAK PAZAR DUYURULARI

 

Süryani Kilisemiz kurulduğundan bugüne kadar Hıristiyanlık inancı ve Süryani Ortodoksluk doktrini uğruna öldürülen tüm şehitlerimizin ruhu için, 11 Ocak önümüzdeki Pazar günü saat 12.00'de Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Sayın Abraşiye Metropolitimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin, ruhanilerimizin iştirakiyle Ayin yapacaklardır. Aynı gün sabah ruhanilerimiz Kadıköy, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy Kiliselerimizde yapacakları Ayinlerde onları anacaklardır. Siz muhterem tüm cemaatimizi o günkü yapılacak Ayin ve dualara katılmanızı önemle bekliyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhuna Tanrı'dan rahmet diliyoruz. 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

 Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.   

6 Ocak önümüzdeki Salı günü (Vaftiz Bayramı) Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde ayin yapacaklardır. Ancak yoğun programları nedeniyle, o gün bayramlaşma olmayacaktır.   

7 Ocak önümüzdeki Çarşamba günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Karaköy Kilisesinde Ayin yapacaklardır.

 

25 Ocak Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde gençlik için Ayin yapacaklardır. Tüm gençlerimiz davetlidir. 

Metropolitlik Sekreterliği  

Merhum Lütfü Saçkan Şirazi'nin15 ve 40'ı, 11 Ocak önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 16.00'ya kadar kabul edilecektir.  

Merhum Nasif Tavşan'ın 15 ve 40'ı, 11 Ocak önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Diğer Duyurular >>>