24 Aralık 2014 Çarşamba

 

25 ARALIK BAYRAM DUYURULARI

 

Saygıdeğer Cemaatimiz,

Her bayramda olduğu gibi bu ve bundan sonraki bayramlarda sayın ruhanilerimiz, siz saygıdeğer cemaatimizin evlerini ziyaret edeceklerdir. Abraşiyemizde ziyaret edilmeyen ev kalmaması için ruhanilerimiz arasında görev bölümü yapılmıştır. Buna göre: Kadıköy bölgesi Abuna Fetrus Gülçe; Bakırköy bölgesi Abuna Hori Hanna Aykurt; Yeşilköy bölgesi Abuna Hanna Akgüç; Kurtuluş, Samatya ve Kumkapı bölgesi Abuna Melke Akyüz; Bağcılar, Sefaköy, Alkent, Küçükçekmece, Avcılar, Gürpınar ve Silivri bölgesini de Abuna Mihael Töre ziyaret edeceklerdir. Cemaatimize duyurulur.  

Abraşiye Metropoliti ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, bugün Tarlabaşı Metropolitlik Kilisesi salonumuzda saat 14.00 – 17.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve tüm cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz. 

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde tüm cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur. 

Yönetim Kurulu

 

28 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesinde Ayin yapacaklardır.  

25 Ocak Pazar günü saat 14.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde gençlik için Ayin yapacaklardır. Tüm gençlerimiz davetlidir. 

Sayın Metropolitimizin bayanlarla ve gençlerle yapmakta oldukları toplantılara, yoğun programları nedeniyle ikinci bir duyuruya kadar ara verilmiştir.   

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>