08 Aralık 2014 Pazartesi

 

14 ARALIK PAZAR DUYURULARI

 

Kütük güncelleme çalışmalarımızın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, İstanbul'da ikamet edip çocuklarının  vaftizini İstanbul dışında yapan ailelerimizin çocuklarını İstanbul'daki kütüğe yazdırmaları gerekmektedir. Bu durumdaki ailelerimizin Kilise Sekreterliğine veya Kilise Vekillerine müracaat etmeleri gerekmektedir.  

13 Aralık Cumartesi günü Özel Mor Efrem Süryani Anaokulumuzda cemaatimizin 3 - 5 yaş grubu çocukları için düzenlediğimiz Doğuş Bayramı Kostüm partisine bu yaşlardaki çocuklarımızı önemle bekliyoruz. Bütün 3-5 yaş çocuklarımıza gönderilecek olan davetiyemiz her çocuğa özeldir. Kendi çocuğunuza ayrılmış olan saati dikkate alarak, okulumuza getirmenizi rica ediyoruz. Davetiyesi ulaşmamış çocuklarımız davetiyelerini okul sekreterliğinden veya Yeşilköy ve Bakırköy pazar okulundan temin edebilirler. 

2015 yılına ait Kilise Takvimleri çıkmıştır. Arzu eden cemaat üyelerimiz Kilise Vekillerinden temin edebilirler.   

Merhum Aziz Kulğa'nın eşi merhume Feride Kulğa'nın seneyi devriyesi, 14 Aralık önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 14.00'e kadar kabul edilecektir.  

Merhum Yusuf Geçgel'in 15 ve 40'ı, 14 Aralık önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhum Adnan Gazze'nin seneyi devriyesi, 14 Aralık önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 13.00'e kadar kabul edilecektir. 

Liana Afacan'ın oğlu, Dr. Yusuf ve Dr. İlyas Afacan'ın kardeşleri merhum Diş Hekimi Cesur Afacan'ın 15 ve 40'ı, 14 Aralık önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 17.00'ye kadar kabul edilecektir.  

Yıldız Ölmez'in annesi merhume Sabiha Serkek'in 15 ve 40'ı, 14 Aralık önümüzdeki Pazar günü Gümüşsuyu Süryani Katolik Kilisesinde yapılacaktır.     

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

Yeşilköy Kadınlar Kolu tarafından, Yeşilköy Kilise Salonunda 8, 9, 10 Aralık günlerinde saat 13.00 – 17.00 arası kermes düzenlenecektir. Tüm cemaatimiz davetlidir.  

İstanbul Süryani Gençlik Kolları 14 Aralık Pazar günü saat 21.00'de Büyük Kulüp'te kokteyl düzenleyeceklerdir. Tüm gençlerimizi bekliyoruz. Her bölgeden servis imkânı mevcuttur. Müracaat: Gençlik Kolu Başkan ve Yardımcıları.   

 

Diğer Duyurular >>>