10 Kasım 2014 Pazartesi

 

16 KASIM PAZAR DUYURULARI

 

Değerli Cemaatimiz,

Düğün ve vaftiz törenlerinde yapılacak olan kilise süslemeleri ile ilgili getirilen kurallara şimdiye kadar gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz. Bu kurallara cemaatimizin büyük bölümü tarafında uyulmakta,  desteklenmekte ve beğenilmektedir. Belli sayıda da olsa  bazı törenlerde  kuralların dışına çıkılmak istendiği görülmektedir. Cemaatimizin yararı için konulmuş olan  kurallara uymak ve sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu hatırlatmakta yarar görüyoruz. Ayrıca törenlerde düğün veya vaftiz sahiplerinin kilise girişlerinde misafirlerini tanıyan birkaç kişiyi görevlendirerek yabancıların girişinin engellenmesi güvenliğimiz açısından çok önemlidir. Saygıdeğer cemaatimizin bu konulara duyarlılık göstermesini rica ederiz. 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

Merhum Nebil Şemin'in 15 ve 40'ı ve merhume Münire Şemin'in seneyi devriyesi, 16 Kasım önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 17.00'ye kadar kabul edilecektir.    

Yıldız Ölmez'in annesi Sabiha Serkek vefat etmiştir. Merhumenin cenaze töreni 11 Kasım Salı günü saat 16:00'da Şişli Ermeni Katolik mezarlığında yapılacaktır.    

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>